Cursuri GRATUITE de Puericultură

Educație Prenatală

Cursurile Școala Mamei vin în ajutorul viitorilor părinți cu informații despre naștere și îngrijirea nou-născutului.

Atestat pentru tătici

Care îl ajută pe tătic să beneficieze de 10 zile în plus de concediu în prima lună de viață a bebelușului

Sarcină, naștere și lăuzie

Noțiuni de alăptare

Îngrijirea bebelușului acasă

Informații corecte despre beneficiile recoltării de celule stem

Cadouri prețioase și surprize pentru mămici!

Ce sunt cursurile de puericultură?

Puericultura este ramură a medicinei care se ocupă cu metodele și mijloacele de creștere și de dezvoltare armonioasă a copiilor în primii ani de viață. Cursurile de puericultură sunt susținute de doctori specialiști, având scopul de a educa și oferi cât mai multe informații viitorilor părinți.

Despre Școala Mamei

Este o campanie de educație și prevenție în sănătate, ce se desfășoară în cadrul maternității partenere, sub organizarea Lifeline – Banca ta de celule stem. Evenimentele se adresează viitorilor părinți, interesați de sănătate, prevenție, medicina regenerativă, dar și de socializarea cu alți părinți și specialiști în medicină și terapii celulare.

1. Cât costă cursurile Școala Mamei?

Cursurile Școala Mamei sunt GRATUITE.

2. Când și unde au loc cursurile?

Cursurile Școala Mamei se desfășoară în incinta maternităților partenere. Pentru mai multe detalii vă rugăm să accesați secțiunea Evenimente.

3. Cum pot să mă înscriu la cursuri?

Înscrierea la cursuri se face prin completarea formularelor online.

4. Cine poate participa la cursuri?

La cursuri pot participa viitori părinți interesați de sănătate, prevenție, medicina regenerativă, dar și de socializarea cu alți părinți și specialiști în medicină și terapii celulare.

5. Ce date trebuie să furnizeze tăticii pentru obținerea Atestatului?

Pentru a primi Atestatul tăticii trebuie să aiba C.I. la ei pentru a completa datele necesare.

Evenimente în curs

Școala Mamei C.F. 2

Data: 11.04.2024 / Ora: 16:00
Rezervă-ți locul