Formularul a fost trimis cu succes!

Veți fi contactat de către un Consultant Lifeline pentru confirmarea prezenței la eveniment la datele de contact completate în formular.

Sarcină, naștere și lăuzie

Noțiuni de alăptare

Îngrijirea bebelușului acasă

Informații corecte despre beneficiile recoltării de celule stem

Cadouri prețioase și surprize pentru mămici!

Ce sunt cursurile de puericultură?

Puericultura este ramură a medicinei care se ocupă cu metodele și mijloacele de creștere și de dezvoltare armonioasă a copiilor în primii ani de viață. Cursurile de puericultură sunt susținute de doctori specialiști, având scopul de a educa și oferi cât mai multe informații viitorilor părinți.

Despre Școala Mamei C.F. 2

Este o campanie de educație și prevenție în sănătate, ce se desfășoară în cadrul maternității C.F. 2 București, sub organizarea Lifeline – Banca ta de celule stem. Evenimentele se adresează viitorilor părinți, interesați de sănătate, prevenție, medicina regenerativă, dar și de socializarea cu alți părinți și specialiști în medicină și terapii celulare.

1. Cât costa cursurile Școala Mamei C.F. 2?

Cursurile Școala Mamei C.F. 2 sunt GRATUITE.

2. Când și unde au loc cursurile?

Cursurile Școala Mamei C.F. 2 se desfășoara în Amfiteatrul maternității C.F. 2 din București. Pentru mai multe detalii vă rugăm să accesați secțiunea Evenimente.

3. Cum pot sa mă înscriu la cursuri?

Înscrierea la cursuri se face prin completarea formularului online din pagina de eveniment.

4. Cine poate participa la cursuri?

La cursuri pot participa viitori părinți interesați de sănătate, prevenție, medicina regenerativă, dar și de socializarea cu alți părinți și specialiști în medicină și terapii celulare.

5. Ce date trebuie să furnizeze tăticii pentru obținerea Atestatului?

Pentru a primi Atestatul tăticii trebuie să aiba C.I. la ei pentru a completa datele necesare.

Descoperă evenimentele Academia Părinților Lifeline

Află mai multe despre stocarea celulelor stem la naștere